تبدیل معدل یا نمره ایران به سیستم آموزشی آلمان تحصیل در آلمان

12
آگوست

تبدیل معدل یا نمره ایران به سیستم آموزشی آلمان

همانطور که می دانید سیستم نمره دهی در نظام آموزشی آلمان با ایران متفاوت است در آلمان رنج نمرات از 1 تا 6 هستند که 1 بهترین نمره یا همان 20 و 6 بدترین نمره یا همان صفر ایران است. نمره 4 سیستم آموزشی آلمان معادل 10 ایران است یعنی با 4 می توان یک درس را پاس کرد.

حال خیلی وقت ها پیش میاد که بخواهیم نمرات یا معدل ایران خود را به معدل آلمان تبدیل کنیم مثلا برای پذیرش در دانشگاههای آلمان .در این مطلب ما برای شما یک ابزار ساده ولی کاربردی تهیه کردیم که می توانید نمرات و معدل ایران خود را به معدل و نمره در سیستم آموزشی آلمان تبدیل کنید.*برای شما که کنجکاو هستید که چطور نمره یا معدل ایران را به نمره یا معدل آلمان تبدیل می کنند باید گفت که فرمول زیر برای تبدیل نمره ایران به آلمان استفاده میشود.

A = 3 * [ ( 20 – y ) / ( 20 – 10 ) ] + 1

که اینجا A معدل یا نمره شما در آلمان, Y معدل یا نمره شما در ایران است. 20 هم که بهترین نمره که میتوان در ایران گرفت و 10 هم نمره یی که میشود با آن یک درس را قبول شد پس از این فرمول برای تبدیل معدل هرکشوری به معدل در آلمان می توان استفاده کرد فقط جای 20 و 10 باید تغییر داده شود.

ادمین

“آلمان اینفو” باهدف گردآوری اطلاعات و نیازمندی های موردنیاز برای زندگی در آلمان و تبدیل به “بانک جامع اطلاعات آلمان” ایجاد شده است. هنوز در ابتدای راه هستیم ولی مصمم که این هدف را به سرانجام برسانیم.

بدون نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب سایت را
را در ایمیل خود دریافت کنید

با عضویت در خبرنامه آلمان اینفو مطالب سایت را بلافاصله پس از انتشار در ایمیل خود داشته باشید.

از عضویت شما سپاسگزاریم.

مشکلی پیش آمده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به آلمان اینفو می باشد